Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
TDS METRE SU ÖLÇÜM CİHAZI ( TERMOMETRELİ )

Diğer

₺59,99 KDV Dahil

SU ARITMA CiHAZI İÇİLEBİLİRLİĞİNİ VE SICAKLIĞINI ÖLÇER KARGOSUZ

 

İÇME SULARININ İÇİLEBİLİRLİĞİNİ NE KADAR TEMİZ NE KADAR KİRLİ OLDUĞUNU, AKVARYUM SULARININ KALİTESİNİ, SERTLİĞİNİ, SICAKLIĞINI ÖLÇMEDE KULLANILIR 

(Termometresi sayesinde ortam sıcaklığını ve de su sıcaklığını da ölçen çok amaçlı kullanımı çok basit cihazdır.)Sende ne içtiğini bilmek istiyosan    ne içtiğinden emin olmak istiyosan öyleyse ne duruyosun!!!!İçtiğiniz satın suları veya damacanalarda içitiğiniz suları yarım su bardağına cihazı daldırın ve çıkan değer 0-90 üzeri bir değer çıkarsa lütfen bu suları sağlığınız açısından tercih etmeyin..Tabii sağlığınızı böbreğinizi kendinizi,ailenizi çocularınızı düşünüyosanız......!

 

Bu cihazlar, giriş ve çıkış TDS değerlerini aynı anda ölçüp, cihaz, membran ve filtre performansını izleyebilmek için idealdir.

 

Bu ölçümler ile suyunuzun sertliği ve saf olup olmadığını bilirsiniz

 

TDS (Total Dissolved Solids ) Nedir? ?Toplam Çözünmüş Katı Madde? olarak ta anlaşılan TDS, suların mineral ve iyon zenginliğini gösteren önemli parametrelerden bir tanesidir.

Birimi; mg/litre veya ppm (Parts Per Million yani milyonda bir ) ile ifade edilir Suyun tadını etkileyen en önemli etken, sudaki çözünmüş maddelerdir. Örneğin tuz, kireç,demir aliminyum vs suda çözünen maddelerdir. Sudaki çözünmüş maddeler ne kadar çok ise suyun kendi doğal tadı o kadar bozulur.

 

Tabiatta sular, kaynaklarına göre, TDS değerleri açısından farklılıklar gösterirler. 1500 mg/L TDS değeri "Tatlı Su" kaynakları için üst limittir. 1000 ~ 5000 mg/Lt TDS"ye sahip sular genel olarak "Acı Su" olarak tabir edilirken 5000~15 000 mg/Lt TDS"ye sahip sular " Çok Acı Su" ve daha yüksek konsantrasyonlarda TDS içeren sular, "Tuzlu Su" olarak tanımlanır.

 

TDS Ölçümü: Sudaki iyonik maddelerin miktarı yani TDS arttıkça suyun elektrik iletkenliği artar. Suyun elektriksel iletkenliği cepte taşınabilen küçük bir cihazla ölçülebilir. TDS Metre diye adlandırılan cihazların ölçme tekniği iletkenlikle TDS arasındaki ilişkiye dayanmaktadır. Yani TDS Metre cihazları suyun iletkenliğini ölçerek buna karşılık gelen TDS değerini belirler. 1 ?S/cm cinsinden iletkenlik değeri yaklaşık 0,5 mg/L cinsinden TDS?dir. Değeri olarak okunur.

 

İletkenlik için TDS(ppm) değeri 1,56 ile çarpılır

örnek: suyumuzu ölçtük TDS değeri 38 ppm geldi

iletkenlik değeri us(mikrosiemens) olarak karşılığı

38x1,56=60 dır yuvarlak hesap..milisiemens"e

yani ms birimine çevirdiğimizde bu sefer mikrosiemens değeri 1000 e bölünür.Karşılığı

60/1000=0,06 olarak okunur.

 

Damak zevkinden sonra suyun gıdada kullanılabilirliğinin en önemli mihengi TDS de ğeridir

 

Su hayattır.Yaşamınız ve sağlığınız için en önemli yatırımdır.Öyleyse içtiğiniz su ne kadar güvenli emin değilmisiniz? o zaman test edin.Farkı sizde görün.Suyu güvenle için!

 

 
 • Piyasadaki en küçük ve hafif TDS ölçüm cihazıdır.
 • Yalın tasarımı tüketici kullanımı için idealdir.
 • İleri mikroprosesör teknolojiisi.
 • Ölçüm aralığı: 0-9990 ppm.
 • Otomatik kapanma fonksiyonu: Pil tasarrufu sağlamak için, cihaz 10 dakika boyunca hiç kullanılmazsa kendini kapatır.
 • Datayı ekranda sabitleme fonksiyonu: Sonuçları kolay okumak için ekrandaki bilgiyi HOLD tuşu marifetiyle sabitleyebilirsiniz.

 

 

Bu cihazlar, giriş ve çıkış TDS değerlerini aynı anda ölçüp, cihaz, membran ve filtre performansını izleyebilmek için idealdir.

Bu ölçümler ile suyunuzun sertliği ve saf olup olmadığını bilirsiniz.

 

 

TDS değeriSu çeşitleriSınıfı

0- 17

Yumuşak su1. Sınıf su (Kaynak suyu)

17-60

Az sert su

60-120

Orta sert su2. Sınıf su (Şebeke suyu)

120-180

Sert su3. Sınıf su (Dikkat İçilmez)

180-300

Çok sert su4. Sınıf su (Dikkat İçilmez)

300-1000

İçilemez su 

1000-5000

Acı su 

5000-15000

Çok acı su 

15000-30000

Tuzlu su 

30000-.............

Deniz suyu

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER
 • TDS ölçüm aralığı: 0-2990 ppm
 • Hassasiyet: 0-999: 1ppm; 1000-9990: 10 ppm
 • Hata payı: +/- 2%
 • 1-50 °C aralığında Otomatik Sıcaklık Kompanzasyonu
 • Güçkaynağı: 3V saat pili
 • Pil ömrü: 1000 saat kullanım
 • Boyutları: 15.5 x 3.1 x 2.3 cm
 • Ağırlığı: 56.7 g
 

 

DİĞER ÜRÜNLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN SAĞ ÜST KÖŞEDE BULUNAN SATICININ DİĞER ÜRÜNLERİ VEYA FİLTRE DÜNYASI LİNKİNİ TIKLAYARAK DÜKKANIMIZI ZİYARET EDİNİZ.

 

NOT: ÜRÜNÜMÜZ SIFIRDIR. TÜM ÜRÜNLERİMİZ RESİMDE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ GÖNDERİLMEKTEDİR.. ÜRÜNLERİMİZİ BEĞENMEDİĞİNİZ TAKDİRDE AMBALAJINI BOZMADAN KARGOSUNU ÖDEMEK ŞARTIYLA İADE EDEBİLİRSİNİZ.

SİPARİŞ VERİRKEN KAYITLI BULUNAN FATURA BİLGİLERİNİZİ KONTROL EDİNİZ. ŞAHIS İÇİN T.C. NUMARANIZI KURUM İÇİN VERGİ DAİRESİ VE VERGİ NUMARANIZI GÜNCELLEYİNİZ.

KARGO ESNASINDA HASAR GÖRMÜŞ ÜRÜNÜ TESLİM ALMAYINIZ. TESLİMAT SIRASINDA KARGO TESLİM TUTANAĞI TUTARAK GERİ GÖNDERİMİ SAĞLAYINIZ VE DURUM İLE İLGİLİ TARAFIMIZA BİLGİ VERİNİZ.

 

 

Filtre Dünyası

Her Marka Su Arıtma İçin

Çözüm Dünyası

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.